LGS

Çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olması, her anne ve babanın en büyük hayalidir. Bu hayalin gerçekleşmesi maalesef ki o kadar da kolay mümkün olamıyor. Çünkü iyi bir üniversite için iyi bir lise, bunun için de bir yıla yayılan iyi bir çalışma yapmak gerekir. Sentez kurs merkezi olarak, çocuklarımız için en iyisini hedeflemekte ve bunun da ancak birebir eğitimle olabileceğini düşünmekteyiz. Çünkü eğitim; kitleleri, farklı kişilikleri, farklı kapasite ve anlama gücüne sahip çocukları bir araya getirerek yapılacak bir şey değildir. Eğitim kişiye özgü olmalıdır. Biz de bunu benimseyerek çocuklarımızı eğitimin merkezine alıp kişiye özel eğitim vermekteyiz.

Bu uzun yolculukta, yolunuz bizden geçtiğinde bir daha hiç vazgeçemeyeceğiniz kadar kaliteli olduğumuzu iddia ediyoruz.

LGS çalışmalarımızda;

*Branş öğretmenlerimiz tarafından hafta sonları TAM ZAMANLI olacak şekilde sınıf ortamında temel konu anlatımı yapılır.
*Hafta içi 4 gün boyunca anlatılan konular ile ilgili öğrencilerimize test çözdürülür.
*Çözülen testlerin kontrolü öğretmenlerimiz tarafından yapılır.
*Öğrencilerin hatalı soruları, anlamadığı konuları tespit edilir ve birebirde konu tekrarı yapılarak konunun öğrenilmesi sağlanır.
*Birebirde tekrar edilen konu ile ilgili soru çözümü yapılarak tam öğrenme sağlanır.
*Yapılan deneme sınavlarıyla varsa eksikler tespit edilerek giderilir.
Böylelikle öğrencilerimiz, bir taraftan okul derslerinde üstün bir performans sergileyip diğer yandan sınava tam olarak hazırlanmış, test çözme alışkanlıklarını kazanmış, sınav süresini idareli kullanmayı öğrenmiş olurlar.